Můj návod na hubnutí: nehledejte recept, nejste bábovka

Nějaké to kilo navíc je s věkem úplně vpořádku. Vrásky přibývají a pouštět se do botoxů, když se vzhledem neživíte, je nesmysl. Přiměřeně vám vrásky vypne mírná vrstva vlastního podkožního tuku, tak se jí nebraňte. Nechcete přece vypadat jako vyschlá svraštělá indiálnská stařena.

více

Pět rad, jak se ještě chvíli vyhnout brýlím na blízko

Natahujete ruce, že už vám jejich délka pomalu nestačí a písmenka se vám před očima stále rozpadají. Vaše oční čočka je unavená, opotřebená a špatně doostřuje na blízko. Potkala vás presbyopie, neboli vetchozrakost. V civilizovaných zemích postihuje více než 90 procent populace ve věku nad 55 let.

více

Jak a co jí oštěpařka Barbora Špotáková

Ač vrcholová atletka, výživového poradce Barbora Špotáková kupodivu žádného nikdy neměla a nemá. Tvrdí, že sama pozná, kdy co tělo potřebuje. V posledním roce zhubla. Když ji vidíte na vlastní oči, není na ní gram tuku. Žádná řasa, bez níž už si, my obyčejné smrtelnice, samy sebe ani nedokážeme představit. Má figuru, které bez nadsázky sluší přirovnání sošná.

více

Pět důvodů, proč se nebát menopauzy. Dá se skvěle užít

Toho co nás může potkat po padesátce v souvislosti s menopauzou, je vážně hrůzostrašně dlouhý seznam. Reklama na zázračné preparáty, které nás mají od potíží zachránit, na nás útočí ze všech stran. A my jsme úplně zbytečně vyděšené. Menopauza má i řadu výhod!

více

Kdy k obvoďákovi, na gyndu, zubaři nebo na mamograf? Na co máme nárok

Ženy o své zdraví pečují zodpovědněji než muži. Mají také lepší povědomí o tom, na jaká vyšetření a kdy vzniká nárok, poctivěji na takové kontroly chodí a také se méně bojí nepříjemných vyšetření. Navíc jejich starost o vlastní zdraví roste s věkem. Takové závěry vyplynuly z nedávného průzkumu společnosti Factum Invenio.

více

Straší vás pleny? Úniku moči můžete zabránit a dá se léčit

Není to zrovna téma atraktivní, ale chtě nechtě musíme nakousnout tabu zvané inkontinence. Nepříjemnost, kvůli které se bojíme kýchnout, zakašlat, cokoliv těžšího zvednout, poposkočit nebo popoběhnout.

více

Zapomínat je normální, ale i s Alzheimerem se dá bojovat

Už zase nevíte, proč stojíte před otevřenou lednicí, držíte v ruce nůž, nebo si nemůžete vzpomenout na příjmení sousedky? Zapomínáme, co jsme chtěly udělat, nevzpomeneme si jméno, hledáme věci a smějeme se, že je za tím Alois Alzheimer, Němec, který objevil degenerativní onemocnění mozku.

více

Menopauza přináší ženskou moudrost

Poslední menstruace v životě se blíží. Nevíme kdy přesně to bude, jestli za rok, za pět nebo už příští měsíc. Některé kamarádky už vědí a mluví o nesnesitelných náladách, návalech i o kilech navíc. Jaká je pravda o menopauze?

více

Jak jsem nemohla najít svůj oblíbený pohyb

Se sportem je to podobně jako s módou. Stejně jako si dřív či později najdeme svůj módní styl, který nám vyhovuje a sluší, je fajn přijít na to, který pohyb nám prospívá a zároveň nás baví.

více

Fyzioterapeutka: nohy ujdou, ruce průser!

Záda mám léta zatuhlá. A paradoxně ve chvíli, kdy jsem se dokopala ke cvičení a snažila se je rozhýbat a svaly posílit, začala bolet ještě víc. K fyzioterapeutce jsem šla už s tím, že: dostanu vyhubováno, že necvičím, že mám zkrácené a chabé prsní svaly, trapézové zatuhlé. Skutečnost byla ještě horší.

více