Marcela by si chtěla do svých snů pustit i mámu

Oběd dopadl jako vždycky. Máma vyzvídala, co je nového a Marcela neměla chuť vzpomínat na použitelné události, které se v uplynulých dnech staly, protože jí žádné takové prostě v hlavě neutkvěly. Nebude přece mámě vyprávět, že Patrik už je skoro jelen a právě prožívá svou první říji.

více

Co se s Marcelou děje mezi bděním a snem

Když nemohla Marcela usnout, zkoušela si představovat nejrůznější příjemné situace, které zažila, nebo by zažít chtěla a pozorovala, co tyhle sny dělají s jejím tělem uvnitř. Jak vzala Daniela na Šumavě na houby. Hřiby tenkrát trhaly zem. Marcela se kochala jejich vůní očima fixovala malebná zátiší. S touhle vzpomínkou se ale jako blesk střetla zraňující přítomnost: Daniela ztratila, domů se nevrátí.

více

Jak vyléčit závislost?

Chuť vymodelovat sochu psa přivedla Marcelu, navzdory předsevzetí se už do bytu nevrátit, zpátky domů, kde jedna z místností sloužila jako ateliér. Daniel stál na ulici pod oknem obývacího pokoje, tam, kde ho opustila, ale asi nějaký kolemjdoucí ho otočil, takže se teď předváděl v plné kráse.

více

Sochařka Marcela by se ráda změnila

Ještě štěstí, že Marcela bydlela v přízemí. Když se i s Danem v náručí svezla z parapetu na chodník, nic se jim nestalo. Sochu věčně naštvaného oblíbence postavila vedle okna. Slušelo mu to, i když se mračil.

více

Rozhodnutí neznámé sochařky

Marcela narazila ramenem do sochy. Měla už léta tři uprostřed obýváku a stávalo se jí to docela často. Někdy si s nima povídala, jindy je ignorovala a sem tam se střetly. Tentokrát to byl Daniel, kdo jí schválně zkřížil cestu. "Už zase?" Vyštěkla na něj a držela si naraženou ruku. Poslední dobou si ho přitom vůbec nevšímala, Nemluvila na něj, a přesto jí ubližoval ze všech nejvíc.

více

Dopis pro Báru: Nemusejí se dít jen velké věci

Milá Báro, mám dovolenou, užívám si, že už po letech konečně nemusím vymýšlet program ani pečovat o nikoho jiného než sama o sebe. Krásný čas!

více

Bábovka z cukety se u nás stala favoritkou

Návdavkem k dýni, ze které se mi podařilo vytvořit fantastickou polévku, jsem dostala ještě cuketu. Obvykle ji zapékám třeba s mletým masem a sýrem, jenže na to neměl nikdo doma chuť.

více

Podzimní lahůdka: dýňová polévka

Každý rok se těším na konec léta a začátek podzimu. Babí léto patří mezi má nejoblíbenější období v roce. Je také čas na sklizeň dýní. Už poněkolikáté na mě můj kamarád Petr myslí s úrodou z maminčiny zahrádky a od něho jsem získala i recept na úžasnou pochoutku – dýňovou polévku.

více

Povídka: Život po životě

„První!“ „Druhý! Tak to bylo o fous, kámo.“ „Sem ti říkal – drž se mě a máš to v kapse. Ale konec řečí, teď do práce!“

více

Milá Báro, jsme snad komparz v té absurdní reality šou?

Píšu Ti s tentokrát s prosíkem. Nevím, jestli jde už o demenci, ale připadám si jak v Havlově hře. Nějak mi začínají televizní seriály splývat se skutečností. Valí se na mě jedna absurdní zápletka za druhou, všechny tak neuvěřitelné, že mě občas napadne, co si na nás asi ještě autor vymyslí.

více